Daniškovi démoni

Autor: Marian Jánoš | 24.8.2012 o 23:28 | (upravené 24.8.2012 o 23:37) Karma článku: 14,45 | Prečítané:  3333x

Jaroslava Danišku žiaľ nepoznáme iba ako autora PR článkov o plzeňskom pive, v ktorých poeticky opisuje ako si v plzeňských pivniciach do seba kopne tři dvanáctky. On sa snaží písať aj mienkotvorné komentáre, ktoré niekto číta aj z iného dôvodu ako je príjemné pobavenie. Ak ste sa doposiaľ na nich nebavili, skúsim vám trochu pomôcť.

Daniška má nutkavú tendenciu vo svojich komentároch spomínať liberálov. Tak ako v poslednom článku Pussy liberals, kde v 4 bodoch, ktoré zrejme mali predstavovať jeho úderné tézy, v jednom reaguje na Františka Šebeja (ex OKS, teraz Most - obe strany hodnotovo konzervatívne), v druhom na Juraja Kušnierika (má blízko k liberálnejším konzervatívcom) a v ostatných už iba na svoje vlastné predstavy.

"Stačí si zakričať proti Putinovi a môžete urobiť čokoľvek. Správať sa neslušne, nekultúrne, vulgárne, pohoršujúco, blasfemicky, chuligánsky, výtržnícky."

Tento výrok by sa dal pochopiť ako hyperbola, ak by však Daniška ďalej s ním v texte doslova nepracoval. Potom ide skôr o snahu úmyselne skresliť pozície oponentov, za účelom ich ľahšieho spochybnenia (falošný argument typu slamený panák).

V súvislosti s Pussy Riot je argumentácia Daniškových oponentov buď v rovine, že ich prejav nespadá pod trestný čin výtržníctva, alebo že si zaslúži podstatne miernejší trest ako bol udelený (čo je aj môj názor).  Kto teda vlastne mimo Daniškových démonov tvrdí, že "proti Putinovi môžete urobiť čokoľvek"?

S touto témou by sa dalo naložiť aj omnoho lepšie, napríklad mnoho fanúšikov Pussy Riot nedostatočne, alebo vôbec neodsúdilo formu ich protestu a Rusko má aj zaslúženejších antiputinovských bojovníkov ako tri šibnuté baby v kuklách, načo by sa dalo legitímne poukázať. Ale to by nebolo tak úderné, z toho sa nedá veľa vyťažiť do svätej kultúrnej vojny voči liberálom a argumentačný slaboch by to nemusel zvládnuť.

Bojovník z Pustých Úľanov ďalej pokračuje, Putinovi účeloví kritici sú vraj krátkozrakí a nabádajú na páchanie trestnej činnosti. Pamätníci Daniškových komentárov si možno vybavia, akým príkladom nabádal na riešenie sochy nahého pápeža. Zničením. Vraj by to nebol vandalizmus. A viete prečo? Držte si klobúky.

"Žid aj kresťania predsa stáli na strane etiky aj estetiky. A to vandali nerobia."

Vážený pán Daniška, Vaše komentáre sú spoločensky nebezpečné. Nie preto, že sú konzervatívne. Pretože sú hlúpe a neviete si v nich obhájiť svoj názor bez bohapustej demagógie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?