Lampa s odsúdenými bez sudcov

Autor: Marian Jánoš | 6.7.2011 o 21:32 | Karma článku: 10,81 | Prečítané:  2088x

Štefan Hríb umožnil vo verejnoprávnej televízii prezentáciu odsúdených za vraždu v prípade Cervanová. To všetko  bez priamej či nepriamej prítomnosti zástancov ich odsúdenia, hoc táto bola viacerým aktérom ponúknutá. Je to v poriadku?

Hríbovej partii odvaha rozhodne nechýba. Ich kauzy majú však slabé miesta, čo bolo možné sledovať najmä v prípade obvinenia bývalého arcibiskupa Sokola. Majú svojich favoritov, ktorým veria až príliš. V prípade Sokola to bol František Milkoško, ktorého väčšina redakcie volila namiesto "ľavičiarky" Radičovej. Na súde ich však príliš nepodržal, čo ich môže vyjsť veľmi draho.

Takže pochopiteľne lampu o kauze Cervanová som sledoval s náležitou ostražitosťou. Po jej zhliadnutí, prečítaní rozsudku s argumentmi súdu, ako aj stanoviska generálnej prokuratúry voči spomínanej relácii musím konštatovať, že Štefan Hríb urobil dobre.

Nie je v poriadku, aby sa spochybňovali rozsudky súdov. Za predpokladu, že súdy fungujú a žijeme v štáte, kde sa dá síce po dlhých ťahaniciach, ale predsa len dovolať spravodlivosti. Žiaľ od toho máme ďaleko, čoho dôkazom je práve tento prípad.

Súd sa rozhodol, že nespočetné množstvo zmenených výpovedí a odvolaných priznaní treba interpretovať nie ako nátlak vyšetrujúcich, ale ovplyvňovanie svedkov odsúdenými, ich príbuznými a médiami.  Jeden zo svedkov musel kvôli nátlaku vyšetrovateľov emigrovať do Švajčiarska, korunná svedkyňa odvolala svoju výpoveď napriek tomu, že to pre ňu znamenalo, že svoju malú dcérku už neuvidí.

Nezrovnalostí je v prípade viac, ani pitevný nález neodpovedá verzii obžaloby.  V tejto situácii sa súd rozhodne nepripustiť do procesu dôkazy nájdené v archíve ministerstva vnútra, napriek tomu, že obsahujú najčerstvejšie výpovede svedkov z osudnej diskotéky ( nielen to) a logicky by teda mali byť od začiatku súčasťou trestného spisu.   

Naše súdnictvo sa dehonestovalo samo, lampa mu iba nastavila zrkadlo. Na rade je teraz Štrasburg.  Bez odvahy nenájdeme ani pravdu, ani slobodu.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Bývalý minister práce Mihál odchádza z SaS, pre postoje Sulíka

Mihál vraj nesúhlasí s niektorými postojmi predsedu strany Sulíka.

DOMOV

Žena, ktorá močila na Korán, ohrozila bezpečnosť Slovenska

Na videu obvinenej viala v pozadí slovenská vlajka.

PLUS

Nespávajú, aby mohli prekladať titulky. Zadarmo a za pár hodín

I love you, povie filmová postava a v titulkoch sa objaví: Ja láska vy.


Už ste čítali?