Budúcnosť nie je Richard Sulík, ale SaS má ešte šancu

Autor: Marian Jánoš | 26.2.2012 o 0:46 | Karma článku: 17,31 | Prečítané:  4652x

V rámci predvolebnej kampane sme mohli zažiť nemotorné podprahové pretláčanie slovného spojenia „presluhujúci politici". Jeho cieľom boli určite aj dvojičky Mikloš & Dzurinda, ktoré sú jeho dokonalým stelesnením. O presluhovaní však nevypovedá len počet krížikov na poslaneckej lavici. Oveľa podstatnejším indikátorom je schopnosť priniesť niečo nové, realizovať hodnoty svojej strany a podľa možnosti ju nepoškodzovať. V týchto ukazovateľoch je Richard Sulík ukážkovým presluhujúcim politikom. Pokúsim sa vysvetliť prečo.

1) Jeho odvodový bonus sa ukázal ako politicky nepriechodná reforma, ktorá však ako správna "vysoká priorita" odsúva na nižšie priečky akúkoľvek liberálnu agendu. Po zostavení vlády sa objavil tento text na stránke SaS:

 "V krátkosti: Nebudú Vatikánske zmluvy, nebude dekriminalizácia a registrované partnerstvá. Bude Odvodový bonus, diskusia o odluke cirkvi a ZBAVIME SA FICA"

 Dnes vieme, že ani len toho Fica sa nezbavíme a koaliční partneri SaS v skutočnosti zavedenie odvodového bonusu neplánovali. Dosť blbé skóre pre SaS nato, že neskôr došlo aj k zvýšeniu daní a to hlavne pre chudobných a nešikovných (DPH).  Neviete náhodou kto to tak slabo vyjednal?

 

2) Richard Sulík poškodil stranu besiadkami u Kočnera a kvalitným odignorovaním spisu Gorila v lete 2011. V oboch prípadoch sa to dá zvaliť na "nováčikovskú chybu". Aj za tie sa však platí, hlavne keď sú v príkrom rozpore s deklarovanou "novou politickou kultúrou".

 

3) Od posledných volieb sa nepridal k SaS žiaden nový významný odborník. Dosť zvláštne nato, že ide o prakticky novú stranu. Hlavne zdravotníctvo a školstvo je zastúpené len veľmi slabo. Podnikatelia a ekonómovia vysoko prevyšujú kandidátov v ktorých centre pozornosti je občianska spoločnosť a ľudské práva. Nič proti ekonómom rakúskej školy, ktorú ťažko oddeliť od klasického liberalizmu, avšak ide predsa len okrajový ekonomický prúd, ktorý by si zaslúžil na kandidátke aj silnú konkurenciu bližšie mainstreamu.

Toto iste nie je len Sulíkova vina. Avšak o kvalite jeho personálej politiky svedčí aj úmysel ponúknuť Matovičovi miesto v republikovej rade.

 

Našťastie je možné na kandidátke SaS rozdeliť 4 krúžky. V prípade SaS odporúčam týchto štyroch :Poliačik, Blahová, Fekete, Krnáč.

Ak chcete ísť voliť pravicu, ktorá nie je ochotná kvôli Vatikánskym zmluvám, či agrodotáciam pre juh Slovenska robiť komplicov Ficovi, idete voliť budúcu opozíciu (SaS alebo SDKU). A z jej programu sa nezrealizuje nič. Majú teda ešte šancu a čas niečo so sebou urobiť. V oboch prípadoch je to pravdepodobne šanca posledná.

A špeciálne liberáli majú veľmi dobrý dôvod ísť voliť. Veľké víťazstvo červeno-hnedej „Čarnogurskej" koalície sa nezadržateľne blíži. Najlepším protipólom takejto koalície je práve SaS. Len si predstavte ako Fico píše po porade s biskupmi novú ústavu. Ako povedal Robko, v otázkach štátu sa spojí aj s diablom. Z minulosti vieme, že v tomto prípade nezavádzal.

Viem, že pravica si to nezaslúži.  Viem, že 40% voličov - ficochistov si zaslúži na každý deň aspoň jednu autoerotickú tlačovku s ich Dominusom.  Ale my ostatní si zaslúžime minimalizovať červeno-hnedé škvrny na našej budúcnosti. Preto 10. marca zdvihnite zadok.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Hygienici spresnili podmienky pre terasy v reštauráciách

Potrebujeme zmenu prístupu, vyzvala prezidentka politikov.

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Čo nám hovorí Matovič? Máme sa obávať?

Premiér dnes sľúbil zmenu komunikácie.


Už ste čítali?