Rektor Akadémie médií šíriteľom antiukrajinskej propagandy

Autor: Marian Jánoš | 25.8.2014 o 0:02 | (upravené 25.8.2014 o 17:40) Karma článku: 11,93 | Prečítané:  26169x

Eduard Chmelár je plodným autorom s originálnymi názormi, ktorého publikačnú činnosť sa oplatí sledovať. Svoju pozornosť venuje v poslednej dobe aj dianiu na Ukrajine. Vo svojich článkoch a statusoch sa snaží štylizovať do role nestranného pozorovateľa, ktorý vidí chyby na všetkých stranách (predovšetkým na strane USA), pričom často zdôrazňuje, že ani rusofili ho za jeho názory nemajú radi. 

Nedávno zverejnil na svojej facebook stránke veľmi nelichotivé informácie o bývalom zastupujúcom prezidentovi Ukrajiny Alexandrovi Turčinovovi. Zdieľa a šťavnato komentuje status na Twitri, kde sa údajný Turčinov arogantne vystatuje ako z pozície moci schoval svojho syna pred vojenskou službou.

Je upozornený, že môže ísť o falošnú správu, napriek tomu trvá na svojom.

Podľa ukrajinských médií bol Cyril Turčinov povolaný do armády a je pripravený slúžiť prostredníctvom alternatívnej vojenskej služby, keďže ako baptista nemôže používať zbrane. Že správa bola odoslaná z konta, ktoré nepatrí Alexandrovi Turčinovi, je možné zistiť do minúty. Toto je pravé konto bývalého ukrajinského prezidenta na Twittri. To z ktorého cituje Eduard Chmelár je falošné. Príspevky z falošného konta už pro-ruské médiá stihli zneužiť na účely svojej propagandy.

Situácia je o to pikantnejšia, že Eduard Chmelár je rektorom Akadémie médií a mal by byť pre svojich študentov ako aj všetkých žurnalistov príkladom poctivej práce s informáciami.

Niet divu, že obetí informačnej vojny je u nás tak veľa, keď aj tí čo by mali proti bludom bojovať ich pomáhajú šíriť. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?