Aký má(me) smer(,) smer?

Autor: Marian Jánoš | 21.10.2006 o 11:41 | Karma článku: 12,77 | Prečítané:  3696x

Nalejme si čistého vína - po ôsmich rokoch pravicovej vlády sa stalo iba to čo sa dalo čakať...

Milujem Vás a pomáham VámMilujem Vás a pomáham Vámwww.kalerab.sk
Protimečiarovská vojna sa skončila. Dotyčná osoba bola vysypaná na smetisko dejín, občas sa síce z pod odpadkov ozve jej hlboký a perliaci hlas, avšak už namiesto strachu vyvoláva iba úsmev.

Teraz je „in" triedny boj vykorisťovateľov a vykorisťovaných. Davu ľudí bažiacich po ľavicovej strane sa chytil SMER na čele s „mocofilom" Ficom. Nebolo dlho nad čím uvažovať, žiadny marketingový výskum ani nebol potrebný na  rozhodnutie či viac voličov priláka treťo-zcestný, alebo sociálno-demokratický kabát.

Minulá vláda prilákala na Slovensko zahraničných investorov, ktorí dali našim ľudom prácu. Kto však čakal, že si tak vyrobia nových a doživotných voličov sa mýlil - zahraničné firmy si sem prišli predovšetkým znižovať náklady a zvlášť nekvalifikovanú pracovnú silu platia síce pravidelne, ale stále iba jej cenou na našom pracovnom trhu. A teraz keď už má z čoho žiť, ju zaujíma viac z čoho zaplatí mobil a prečo musí platiť za energie stále viac.

Na Slovensku je okolo 10% ľudí s vysokoškolským vzdelaním. A pokiaľ títo ľudia nerobia práve v štátnej správe - ich príjem sa od priemeru vzďaľuje. Tí čo sú na tom opačne sa stali vynikajúcou „vykorisťovanou" korisťou veľmi úspešného projektu menom SMER.

Neviem akú má budúcnosť naša krajina, ale veľa bude závisieť od týchto dvoch otázok:

Aký má SMER smer?

Dokedy vydrží byť ľavicový volič opíjaný rožkom? Pár na oko opatrení ho zatiaľ uspokojilo, ale na ako dlho? Pritvrdí SMER a bude pokračovať ďalej v zavádzaní sociálnych opatrení? Má ešte z čoho rozdávať? Dokedy budú ľavicoví voliči blažene hltať revolučnú rétoriku sprevádzanú symbolickými zmenami?

Aký máme smer, SMER?

Ja si nemyslím, že máme ľavicovú vládu. Pri kozmetickej zmene pravicového daňového systému a snahe dodržať kritéria na zavedenie eura (dúfajme, že tiež nie je iba módnym doplnkom SMERáckeho kabátu) sa nedá veľa rozdať - 1 + 1 ≠ 3.  Úplne typickým opatrením bolo zrušenie poplatkov u lekára. Štát neprišiel o príjem (iba lekári a nemocnice), každý občan si to všimne a „niekedy" „sa" to vykompenzuje. Čím neskôr, tým lepšie.

Toto nepripomína ľavicovú politiku. Na ľavicovosť mnohých štátov EÚ sa to zďaleka nechytá. Iba rétorika SMERu by mohla poraziť aj samotného Fidela. Toto pripomína skôr treťo-zcestné riešenia, mačko-psa, vyvoláva pochybnosti o pozadí SMERu a prezrádza, že jeho jedinou skutočnou ideológiou je mocofilstvo (alebo ficovstvo?).

Ako to s nami dopadne? Kam nás dovedie niekto, kto jediné čo vie, že chce je moc?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Prečo sa v kostoloch nediskutuje

Chromík a Kuffa kázali proti Istanbulskému dohovoru. Vraj veď násilie na ženách nikto nechce, žiadnu legislatívu z Bruselu preto netreba.

KOMENTÁRE

A toto vám ako napadlo, pani Nicholsonová?

Kým Pašku musela schladiť Laššáková, Nicholsonovú poslal do reality Galko.


Už ste čítali?